Szkolenia pracownikow trojmiasto

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z materiału rozdrobnionego, z kolei wędzonki to mięsne przetwory zbudowane z osobnego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to wprawdzie proces technologiczny, który liczy na oddziaływaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zachowanie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego gustu i aromatu. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości swoich wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że mimo trzymania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Drinkom spośród najpopularniejszych przetworów mięsnych oferowanych przez hurtownie wędlin jest tradycyjna szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka pozyskiwana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako produkt schłodzony bądź mrożony z kością albo bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna zawierać się w obszarze między jasnoróżowej po czerwoną, i tłuszcz że istnieć pomalowany na biało, z odcieniem śmietankowym lub różowawym. Innym w kolejności najbardziej charakterystycznym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest wzięta na wszystkim świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa to nic nowego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wprowadzone do osłonki celulozowej lub jelita.

Określone warunki klimatyczne w własnym kraju doprowadziły do ostatniego, iż w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, jak w krajach śródziemnomorskich o mniejszej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny otaczający nie tylko mięso wieprzowe, ale także wielkie domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich obserwacji były powody ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, zatem jej brak uzupełniano innymi rodzajami mięs. W współczesny droga utrwalił żywy do ostatniej chwile stereotyp głoszący, iż salami dostarczane jest z oślego mięsa, frankfurterki kształtuje się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.